SAP muhasebe programı

Forum Hakkında, SMMM Staja Başlama Sınavı, Çalışma Grupları, Eğitim Paketi Hakkında Sıkça Sorularn Sorular
ozgeee
Yeni Üye
Yeni Üye

23 Şub 2015, 16:48

Arkadaşlar merhaba,iktisat öğrrncisiyim ve finans uzmanı olmak istiyorum sap programı gerekli dediler nasıl öğrenebilirim hangi kursa gitmeliyim yardımcı olur musunuz

reghull
Acemi Üye
Acemi Üye

01 Mar 2015, 13:40

[quote="Entropi"]
[quote="nazlicelikay"]
ben de www.sapbil.com un derslerine girmiştim, gerçekten faydalı, ücreti de bilge adama göre çok daha uygun. üstelik bilge adamdakinin tersine 7/24 server desteği sağlıyor, laptopunuza kuracağınız SAPGUI programı sayesinde  server üzerinden kurulu onlarca sanal şirket üzerinden öğrendiklerinizin pratiğini yapabiliyorsunuz. bunun dışında eğitim yaklaşık 6 ay sürüyor ilk üç ay sap ile ilgili genel bilgiler verildikten sonra takip eden üç ayda da seçilen modüle göre (sd, mm, fi&co, hr, qm... ) modül eğitimi veriliyor. burada dikkat edilmesi gereken şey, seçmek istediğiniz meslek. SAP danışmanı mı olmak istiyorsunuz, mali müşavir olarak, çalıştığınız SAP kullanan bir şirkette programı etkin olarak mı kullanmak istiyorsunuz. eğer ikincisi ise (ki SAP danışmanı olunacaksa mali müşavirlik stajı yapmanın anlamı yok ) bu kurstan çok kolay bir şekilde beklentilerinizi karşılayıp SAP ı gönül rahatlığıyla cv nize ekleyebilirsiniz. kursta ayrıca envai çeşit döküman, pdf  vs. bulunuyor hepsi ücretsiz ...
[/quote]bilge adamda da 7/24 server desteği vardı. bize CD ve şifre verdiler şifre vs. evden de istanbul merkeze bağlanıp çalışabiliyorduk. SAP ABAB (en sonunda hatırladım  :) ) ileri eğitimi alırsanız veri tabanı ayarlamaları vs. gibi birçok şeye hakim olursunuz.
Netice şu ki çok güzel para kazanabilirsiniz ama sadece OPERATÖR olarak. Ben ise operatör değil denetimci olma taraftarıyım. Bu tür praogramlar herşeyi kendi yapıyor (komutları siz vericeksiniz) o yüzden de kayıt mantığını unutuyorsunuz.
Şöyle bir durum daha var. firmalar aslında bunu yapmamalı. Logo, Tiger, Netsis, SAP, Oracle, Zirve, Parabol.. vs. vs. bilen kişileri arıyorlar. halbuki program bilmek muhasebeyi bilmek değilki. birinde menüler üstte, diğerinde solda bir başka prog. orta kısımda. işin özünü bileni bulması gerekiyor aslında. Hayatımda sadece 1 yıl önce bir iş ilanında gördüm şöyle diyordu:
"herhangi bir muh prog. öğrenmiş olma şartı yoktur. kişi bildiğini zaten yapar." bu zihniyetteki işverenleri de ayrıca tebrik etmek gerek. insanlar milyarları kurslara vermek zorunda değil bence.
[/quote]
ben kayseride yaşiyorum sanırım bunların eğitimini veren bir yer yok,sap muhasebe veya oracle programını internetten uzaktan eğitim şeklinde öğrenebiliyor muyuz

sinanandirman
Acemi Üye
Acemi Üye

09 Ağu 2017, 08:08

Eğer SAP ile alakalı ister kullanıcı, ister danışmanlık eğitimi düşünüyorsanız size Ficosoft Akademi firmasını (http://www.ficosoft.com) şiddetle öneririm. Eğitmenler hümanist yaklaşıyor ve çoğu konuda yardımcı oluyorlar, ayrıca ilgililer. Online-eğitim ve SAP oturumu tanımlayıp, Log-on erişimi sağlama gibi olanakları var. Eğitmenler sektörün içinde danışmanlar ve derinlemesine anlatıyorlar, bildiklerini öğrencilerden kaçırmıyorlar. Ayrıca uygulama yoluyla ve deneme-yanılma yöntemiyle iyice pekiştiriyorsun. Kısacası çok memnunum ve memnun kalacağınıza inanıyorum.

sinanandirman
Acemi Üye
Acemi Üye

13 Ağu 2017, 11:47

Kesinlikle memnun kalacağınız bir kurs öneriyorum: [b]Ficosoft Akademi ( http://www.ficosoft.com )
[/b]

Lokasyonu İstanbul - Mecidiyeköy' de, Trump Towers' ın arka tarafında. Eğitmenler tüm ayrıntısıyla anlatıyor; bildiklerini saklamıyorlar ve öğrencilerin öğrenmeleri için üzerine düşüyor ve ayrıca kullanıcıların sistemde ayrı ID si oluyor ve tüm yetkilere sahipler. Öğrendikten sonra uygulayarak öğrendiklerini pekiştirme imkanı oluyor. Kurs ortamında sıcak bir ortam var. Ders ortamı klimalı ve konforlu, her ekipman çalışıyor ve ders boyunca ikramlar da oluyor, kendinizi evinizdeymiş gibi rahat hissediyorsunuz. Bu da öğrenmenize katkı sağlıyor. Eğitmenler piyasada büyük projelerde bulunmuş SAP Danışmanı ve eğitim kalitesi yüksek. Kesinlikle Ficosoft Akademi' yi düşünün derim.

“Sıkça Sorulan Sorular” sayfasına dön

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir